PZP online – ako na porovnanie

Neexistuje jednoduchší spôsob

PZP online je dopytovaná možnosť, ako výrazne usporiť. Ale pekne po poriadku. Povinné zmluvné poistenie je niečo, čo sa neoplatí nerešpektovať. Zákony značne vymedzujú jeho využitie na všetky motorové vozidlá a na niektoré nemotorové. Taktiež ich nerešpektovanie znamená, že ste potenciálni platitelia vysokej pokuty. To, že ide skutočne o vysoké sumy vám môžete aj hneď dokázať. Pri zastavení vášho nepoisteného vozidla policajnou hliadkou a nepreukázaním sa potrebných dokladov, môžete zaplatiť aj niekoľko stoviek eur. V horšom prípade, a to ak by ste spôsobili dopravnú nehodu, sa z finančnej ujmy len tak ľahko nespamätáte. Na vás bude zaplatiť všetku škodu spôsobenú iným vozidlám, vášmu vozidlu a nevyhnete sa ani jednorazovej pokute, ktorá sa v takomto prípade môže pohybovať aj v miliónoch eur. Ale späť k PZP online.

Niektorí obyvatelia Slovenska nevideli pokope ani tisícky eur a kde by zohnali milión? Vžite sa do tejto situácie. Môžete jazdiť akokoľvek bezpečne, alebo si to aspoň myslieť, ale nikto si dobrovoľne nevyberie spôsobiť nehodu. Všetko je o zlom načasovaní a o zhode náhod. Preto sa vám radšej oplatí uzatvoriť poistenie za niekoľko desiatok eur, než platiť jednorazové stovkové, nedajbože miliónové pokuty. Cesta na získanie toho najlepšieho PZP je veľmi jednoduchá a rýchla, ak si zvolíte online spôsob požiadania. A práve Insuro ponúka možnosť uzatvoriť ho online.

Aké typy vozidiel je nutné poistiť, najlepšie cez PZP online?

Poistenie auta nie je to jediné, čo je zákonom stanovené. Ako sme vyššie naznačili, rešpektovať treba všeobecne zákonné poistenie motorových vozidiel. Do tejto kategórie sa zaraďuje nielen auto, ale každý iný dopravný prostriedok, napríklad:

  • motocykel,
  • dodávka,
  • poľnohospodárske stroje,
  • vysokozdvižné vozíky.

Tomuto príkazu podlieha aj jedno nemotorové vozidlo alebo skôr súčasť motorových vozidiel, akým je akékoľvek prípojné vozidlo. Poisťovacia povinnosť sa vzťahuje na každé vozidlo s evidenčným číslom.

Rýchle a lacné PZP onlineNajrýchlejšie je PZP online

Ak je vašim najväčším problémom (výhovorkou) to, že nemáte čas chodiť po jednotlivých kamenných pobočkách, skúste využiť rýchlejšiu a jednoduchšiu metódu, ktorá váš čas ušetrí až niekoľkonásobne. A to práve vďaka tomu, že PZP, ktoré môžete uzatvoriť online, vám zabezpečí, že už nemusíte chodiť od jednej poisťovni k druhej, čo by vám zabralo aj niekoľko hodín času. Vieme si predstaviť, že ťažko pracujúci ľudia si po práci predstavujú svoj gauč a nie ďalšiu prácu v podobe prieskumov jednotlivých poisťovni. Úspora času predstavuje aj to, že vám zobrazí tú najlacnejšiu ponuku na trhu, a to práve vďaka porovnaniu. Výhodou PZP online je aj to, že ho môžete uskutočniť odvšadiaľ, kde máte prístup na internet, teda aj priamo z vášho domova.

Vyskúšajte si teda možnosť vypracovať cenové ponuky a uzatvoriť PZP online. Tým začnete šetriť ešte dnes.

Porovnanie PZP online

Nechoďte zbytočne po poisťovniach. Nestrácajte čas tým, že si porovnanie PZP online urobíte sami. Je to veľmi zdĺhavé. Namiesto toho sa preorientujte na vyššie označenú stránku, ktorá vám to najlacnejšie PZP zobrazí bez vášho zväčšeného úsilia, s vysokou časovou úsporou, pretože výsledky budete mať do 10 minút. Najprv je však potrebné na danej stránke vyplniť jeden formulár, na základe ktorého sa potom v jednotlivých spoločnostiach odvíjajú ceny poistky na auto, ale samozrejme aj iný dopravný prostriedok.

Online PZP formulár

Do formulára o porovnanie PZP cez kalkulačku je nutné zadať údaje nielen o poisťovanom vozidle, ale aj o jeho majiteľovi. Všetky potrebné údaje o vozidle vyčítate aj z technického preukazu. Ide o špecifikácie motora, jednotlivých hmotností, atď. Čo tam nenájdete je približný počet km najazdených za rok. Tento údaj má byť vyplnený podľa vášho úsudku.

Majiteľ môže porovnanie ovplyvniť tým, či:

  • spôsobil v minulosti nejakú nehodu a ak áno, koľko času odvtedy uplynulo,
  • či má deti do 15 rokov,
  • či má účet v OTP banke,
  • či platí za vozidlo aj niekde inde atď.

To, čo sme uviedli, nie je všetko, čo je potrebné do tohto formulára napísať. Je tam toho viac, avšak nebojte sa, lebo vypisovanie vám nezaberie ani 15 minút času. Výsledky porovnania sa vám zobrazia do niekoľkých sekúnd.

Vyberte si vhodnú možnosťVýber ponuky z PZP online

Priamo z porovnania si môžete vybrať, a teda aj požiadať, o takú ponuku, ktorá vám najviac vyhovuje. Či ste si zvolili cenové kritérium alebo kritérium pokrytia škody, stačí vám na danú ponuku len kliknúť a doplniť údaje na spracovanie požiadavky. Do niekoľkých sekúnd / minút vám bude na mail doručená potvrdzujúca správa, ktorou poisťovňa vyjadruje, že vašu žiadosť prijali. V správe nájdete aj údaje na zaplatenie poistného, návrh a podmienky zmluvy, ale aj dočasnú zelenú kartu, ktorú si máte vytlačiť a nosiť vo vozidle, kým vám nepríde originál zelená karta. Platnosť dočasnej karty je limitovaná na 30 dní. Za rovnakú dobu by ste mali zaplatiť aj poistné, ináč sa všetko zruší a vy budete „čiernym jazdcom“. Po zaplatení faktúry vám poisťovňa zašle zelenú kartu, ktorú musíte takisto nosiť pri sebe, pri každom využití vozidla.

Našli ste lepšiu ponuku povinného zmluvného poistenia online?

Zdá sa vám, že za vaše PZP online platíte veľa prípadne ste nútený z iných dôvodov zmluvu zrušiť? Nerobte si starosti. Poisťovne majú aj s takýmito prípadmi veľa skúseností, čiže zrušenie zmluvy nebude žiadny problém, ak je teda opodstatnené. Dokonca vám vrátia takú čiastku, ktorú ste reálne v zmluvnom období nestihli prečerpať.

Potrebovali by ste vedieť viac? Povinné zmluvné poistenie je hlavnou témou aj v tomto US návode.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *